Pořadatelé si letošní zájem návštěvníků pochvalují a podle jejich odhadu se ve velkém sále Městského domu sešlo více lidí jako loni. Akce byla beznadějně vyprodaná už dva týdny předem a dorazily na ni čtyři stovky lidí.

„Na pódiu se střídají dvě přerovské kapely Re-VOX a Šediváci, z nichž každá má vlastní posluchače. Hity šedesátých let a písničky Pavla Nováka tak střídá country a večer je o to více pestrý,“ řekl manažer kultury Městského domu Pavel Ondrůj.

S nápadem oslavit Silvestr „nanečisto“ přišla parta nadšenců, kteří se přesně před desíti lety sešli ve folkovém klubu Mirell v Předmostí.

„Tehdy tam hrávala skupina Jen tak a já v klubu dělal diskotéky. Rozhodli jsme se, že uspořádáme první Silvestr nanečisto a lidem se to zalíbilo,“ vzpomněl pamětník Bohuslav Přidal.

Podle něj se vyplatilo přesunout akci do Městského domu a sázkou na jistotu byl během prvních ročníků i hudební doprovod legendární kapely Synkopa.

„Je vidět, že jakmile se založí nějaká tradice, český národ se toho chytne. Ať už je to koncert Pavla Nováka na Štědrý den, silvestrovská show otužilců na řece Bečvě, nebo v posledních letech akce Česko zpívá koledy. Jsem rád, že se i tato tradice drží a koncem roku se lidé v měšťáku vždycky potkají,“ ocenil.

Setkávání Přerovanů během vánočních svátků v Městském domě má ale mnohem hlubší tradici, jak připomněl dlouholetý zvukař a technik „měšťáku“ Pavel Kopčil.

„První akce tohoto druhu se konala už někdy v roce 1968 nebo 1969 a jmenovala se Vánoční setkávání. S kapelou VOX ještě tehdy zpíval Pavel Novák, Synkopa zase hrála s Jaroslavem Wykrentem. Nová tradice už se také drží deset let a překvapuje mě, kolik je tu dnes lidí,“ řekl.

Pobavit se do Přerova přijeli i dva kamarádi - Jiří Bartl a Václav Němčák. Jeden z Vinar, druhý z Troubek.

„Přišli jsme se odměnit po svátcích a připravit se na další svátky. My vlastně jen svátkujem,“ usmál se Václav Němčák. Jiří Bartl dorazil hlavně kvůli kapele Šediváci. „Nevynechám žádný jejich koncert,“ podotkl.

Pravidelným návštěvníkem předsilvestrovské taneční zábavy je i paní Lenka z Přerova.

„Chodíme sem každý rok s manželem a přáteli a je to pro nás už pěkná tradice, protože máme rádi kapelu Re-VOX i písničky Pavla Nováka. Příjemné je to i proto, že společně oslavíme Silvestr a samotný příchod Nového roku už prožíváme v té nejužší rodině,“ prozradila.