„Urgovali jsme na Ředitelství silnic a dálnic a Správě silnic, aby opravily ty nejvíce poničené úseky - především velký výtluk na mostě Legií. Správa silnic spravila také výtluky v Dluhonicích a Lověšicích. Je to způsobeno tím, že ještě není hotová dálnice a pak i tím, že tudy projíždějí nákladní auta s materiálem na stavbu D1,“ shrnul náměstek přerovského primátora pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Oprava nebezpečného výtluku na mostě Legií, kterou minulý týden provedlo Ředitelství silnic a dálnic, se stala terčem kritiky ze strany řidičů. Pouhá záplata podle nich nic neřeší.

Jezernice  - viadukt
Cestující na trati mezi Lipníkem a Drahotušemi čekají náročné výluky

„Stav po zimě je každoročně stejný, monitorujeme ty nejponičenější úseky a snažíme se je opravit. Dokud ale nejedou obalovny asfaltu a není dostupný materiál, nedá se dělat velkoplošná oprava. Až se opraví rozvětvená porucha vozovky, přijde na řadu i tento výtluk,“ vysvětlil Miroslav Mazal, mluvčí olomoucké správy Ředitelství silnic a dálnic.

Větší opravu této komunikace Ředitelství silnic a dálnic zatím nemá v plánu. „V dubnu zahájíme náročnou opravu silnice mezi Prosenicemi a Osekem nad Bečvou. Jedná se o diagnostikovaný problém a bude zde probíhat komplikovaná oprava podloží,“ řekl Mazal.