„Rezignace Jarmily Havlíčkové na výkon mandátu zastupitelky byla primátorovi města doručena v pondělí. Podle zákona o volbách do zastupitelstev obcí nastupuje na výkon této funkce automaticky náhradník z kandidátní listiny téže volební strany. Tím je Michal Špalek. Slavnostní slib složí na jednání městského zastupitelstva v pondělí 20. června,“ uvedl mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Náměstkyně přerovského primátora Jarmila Havlíčková je v politice nováčkem a před komunálními volbami pracovala na Stavebním úřadě v Přerově. Na radnici měla jako náměstkyně primátora na starosti majetkové a sociální záležitosti.

„Lidsky mě to velmi mrzí, protože spolupráce s ní byla výborná, ale na druhou stranu chápu, že zdraví je přednější,“ komentoval její odchod z funkce náměstek přerovského primátora Dušan Hluzín (TOP 09).

Kdo ji nahradí?

Občanští demokraté nyní za Havlíčkovou vybírají nástupce, který by ji nahradil ve funkci náměstka primátora.

„Jarmila Havlíčková odstoupila po konzultaci s lékařem, a přestože se vzdala funkce zastupitelky i náměstkyně primátora, členkou ODS zůstává nadále,“ konstatoval předseda krajské ODS Robert Knobloch. Podle něj strana zvažuje několik alternativ toho, kdo ji v křesle uvolněné náměstkyně primátora nahradí.

„Konkrétní jméno padne v nejbližších dnech. Předpokládá se ale, že tento kandidát obsadí post, který má ODS vyjednaný koaliční smlouvou,“ uzavřel Knobloch. Na přerovské radnici nyní vládne trojkoalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Sociální demokraté, kteří loni na podzim komunální volby vyhráli, obsadili v radě města pět křesel a získali post primátora. Středopravý blok má v radě šest křesel.

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku