Lidé měli co dělat, aby na zledovatělých cestách udrželi balanc, chůze často končila pády. Situaci nezvládli také řidiči.

„Zledovatělé chodníky se projevily i u nás v ordinaci. Ošetřovali jsme pacienty, kteří upadli na zledovatělém povrchu. Zranění si způsobili při cestě do práce nebo na nákup. Objevily se i případy zlomenin horních končetin, které naštěstí nebyly komplikované,“ uvedl chirurg přerovské nemocnice Petr Hasala.

Na vznik ledovky upozorňoval už v pondělí Český hydrometeorologický ústav. „Doporučujeme omezit jízdu automobily a je vhodné omezit i vycházení ven, bude kluzko,“ doporučovali lidem meteorologové.

Na jejich rady však někteří řidiči nedali. „Na Přerovsku jsme v pondělí evidovali několik dopravních nehod, které způsobila kombinace ledového povrchu vozovky a neopatrnost řidičů,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na silnici v obci Grymov havaroval dvaašedesátiletý řidič. „V zatáčce dostal smyk, vyjel mimo vozovku a narazil do drátěného oplocení domu,“ popsala mluvčí.

Muži policisté naměřili 0,17 promile alkoholu v dechu. Další havárie se stala na silnici mezi Opatovicemi a Hranicemi. Tentokrát doplatil na jízdu na zledovatělé silnici osmadvacetiletý řidič nákladního vozu. Řidič dostal smyk na namrzlé silnici.

„Auto narazilo do svodidel a převrátilo se i s přívěsem a cisternou do příkopu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn,“ upřesnila Zajícová.

Na neopatrnou jízdu na zledovatělém povrchu vozovky doplatil rovněž řidič vozidla Mercedes Benz. Ten dostal v zatáčce smyk a jeho auto narazilo do sloupu veřejného osvětlení. Ani jemu se nic nestalo. S ledem se pustily do boje sypače a multikáry.

„Začali jsme sypat už ve dvě ráno a snažili se, aby byly cesty upravené, než půjdou lidi do práce,“ uvedl ředitel Technických služeb města Přerova Pavel Suchánek.

Podle jeho slov se na údržbu silnic ve městě za poslední tři dny vypotřebovalo na třicet tun soli.

„Nejhorší byla situace brzy ráno, kolem poledne už byly všechny silnice na okrese sjízdné a problémy se vyskytly jen na některých cestách druhé a třetí třídy ve výše položených místech,“ dodal k tomu také dispečer zimní údržby silnic v Přerově Lubomír Škařupa.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika