„Získali ji školáci, kteří jsou svědomití ve studiu, dosahují úspěchů ve sportu či umění, jsou výjimeční svou ochotou pomáhat druhým, nebo vynikají nad ostatními poctivostí, čestností a smyslem pro fair-play,“ řekla mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová. Prestižní ocenění získaly děti z rukou zástupců města už popatnácté.

Mezi oceněnými jsou Ema Ročáková, Vendula Potůčková a Veronika Čevelová ze Základní školy Trávník, ale také Timon Krejčiřík, Anna Švitelová a Filip Rákos ze školy U Tenisu. ZŠ Želatovská navrhla na cenu Tomáše Nedbala, Šimona Kuchtu a Jana Skopala, ze ZŠ B. Němcové ji získaly Magda Ladislava Mirgová, Klaudie Danišová a Tereza Bogolová.

Základní škole J. A. Komenského v Předmostí dělají dobré jméno Ondřej Zbořil, Žaneta Hluší a Tereza Macfeldová, ze ZŠ Velká Dlážka získali sošku Natálie Děrdová, Adéla Langová a Petr Pospíšil, ze školy Za mlýnem pak Filip Blažek, Natálie Rodeková a Adam Kotěšovský. ZŠ Svisle má letos také tři držitele sošky - a to Luciana Poljaka, Adama Suka a Tomáše Růžičku.