Rozkopaná silnice na nábřeží už je dnes minulostí a stavebníci v úseku položili nový asfalt.

„Nábřeží se oboustranně otevřelo pro dopravu a vrátil se sem původní režim. Cestující budou moci také už od čtvrtku 26. září využívat autobusovou zastávku, která musela být dočasně přemístěna jinam,“ shrnul radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Auta, projíždějící Přerovem, zpomalí i na podzim dvě dlouhodobé uzavírky. Až do 13. prosince se řidiči musejí smířit s omezením v ulici Za mlýnem z důvodu rekonstrukce kanalizačního sběrače. Částečná uzavírka Polní ulice, kterou si vyžádala stavba mimoúrovňového křížení v Předmostí, potrvá až do 26. prosince příštího roku. I nadále zde přitom bude platit zákaz průjezdu nákladních aut a tranzitů nad 12 tun.

„Až do konce září potrvá také uzavírka místní komunikace na Žernavé, a to v úseku od rybníčka po nově budovaný úsek dálnice D1. Na částečnou i úplnou uzavírku se musejí připravit řidiči od 14. října rovněž v Čekyni, kde se začne budovat kanalizace,“ upřesnila Iva Ratiborská z přerovského magistrátu.

Závody v parkurovém skákání o Cenu města Přerova v areálu Střední zemědělské školy.
V Přerově se skákal parkur o Cenu města. Podívejte se

Nové zastávky v Přerově

Radní v Přerově investovali nemalé finanční částky do zlepšení podmínek pro cestující městské autobusové dopravy. Do konce roku v Přerově přibude pět nových autobusových zastávek. Dělníci už začali pracovat na novém stanovišti v místní části Lýsky.

„Řidiči městské autobusové dopravy využívají od letošního roku novou autobusovou točnu. Co ale dosud chybělo, je bezpečná zastávka. Je nutná úprava nástupiště tak, aby se lidem lépe nastupovalo a vystupovalo. V zálivu dojde k odfrézování obrusné vrstvy a položení asfaltu,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS). Práce potrvají do 10. listopadu a město za ně zaplatí 400 tisíc korun.

Další stavba začala i na Kopaninách, a to v prostoru před krytým bazénem. „V této části města vzniknou dvě nové zastávky - jedna bude stát 889 tisíc korun a druhá 677 tisíc korun. I tato investiční akce má být hotová do 10. listopadu,“ upřesnila Irena Šikulová z přerovského magistrátu.

První zastávka bude přímo u bazénu, druhá naproti. Počítá se zde s vybouráním asfaltové vozovky v místě vyřazovacího úseku, kterou nahradí nová konstrukce ze žulové kostky. Součástí staveb bude i zadláždění nástupiště šedou zámkovou dlažbou a osazení přístřešku.

V Přerově už vznikly dvě nové autobusové zastávky, které si vyžádaly větší stavební úpravy okolí. „Zastávka v Kabelíkově ulici přišla město na 1 milion 297 tisíc korun a v Palackého, která zahrnuje dvě stání pro autobusy, přišla na 1 milion 950 tisíc korun. Už na jaře příštího roku se začne stavět nový záliv také v ulici Brabansko,“ uzavřel radní pro dopravu Tomáš Navrátil.

Výstava hub v přerovském klubu Teplo.
V lesích to dnes vypadá jak na Václaváku, říká přerovský mykolog