I v tropickém dni si možnost nahlédnout do nablýskaných krasavců nenechaly ujít davy lidí. Starší generace vzpomínaly na své mládí, někteří zase podobné kousky viděli vůbec poprvé.

Majitelé vozů museli za volanty svých miláčků prožívat opravdu horké chvilky, vždyť když se někteří krasavci vydali na silnice poprvé, klimatizace byla teprve v plenkách. „Řidiče jsme osvěžili a napojili a ještě, než se vydají na další cestu, budou mít možnost prohlédnout si muzeum hasičů. Poté se vydají směrem na výstaviště v Kroměříži,“ ujistil příchozí starosta Dřevohostic Petr Dostál.Se svým modrým krasavcem přijel také Miroslav Klvaňa z Opatovic. „Těchto akcí se účastním pravidelně. Přijel jsem s vozem značky Škoda Octavia z roku 1963. Je to dědictví po mém otci, takže je to naše rodinné zlato. Před deseti lety bylo auto zcela opraveno. Doma mám ještě motorku Jawa 250 Pérák, s jehož opravami se skončilo tak před pěti lety. A v současné době se soustředím na další vůz – Aero 30, ten budu opravovat tak dalších pět let,“ prozradil s úsměvem.

Ženy, muži i děti, u automobilů se se zájmem a nadšením zastavil snad každý, kdo zrovna netrávil odpoledne na koupališti. „Je to nádhera, vůbec nevím na který kousek se mám podívat první. Jel jsem okolo na kole a musel jsem prostě zastavit. Nejhezčí jsou aerovky, to je bez debat,“ žasl například Martin H., který přijel na kole z Přerova.