Program slibuje kulturní lahůdky i v březnu a lidé se mohou těšit třeba na skvěle obsazený muzikál Světáci nebo talk show moderátora a textaře Karla Šípa.

Hlavní společenskou událostí je i letos Přerovský ples, který pořádá město.

„Tentokrát se koná v poněkud netradičním termínu - 7. března. Hlavními hosty večera jsou zpěvačka Monika Absolonová, kapela O5 a Radeček a Eva Perkausová,“ přiblížil manažer kultury Městského domu v Přerově Pavel Ondrůj.

Plesovou sezonu uzavře již tradičně Korunový džínový bál, který se koná 4. dubna a zpestří ho kapela Re-VOX.

Divadelní představení se těší celý rok velké oblibě a Přerované si nikdy nenechají ujít „klasiku“.

„Potvrdilo to i beznadějně vyprodané představení Divadla Járy Cimrmana České nebe. Už loni se setkala s obrovským úspěchem hra Dlouhý, Široký a Krátkozraký a věříme, že se podaří domluvit další návštěvu tohoto skvělého divadla. Jednáme o dalším kousku,“ řekl Pavel Ondrůj.

Hvězdné herecké obsazení slibuje představení Světáci, inspirované známým filmem, které zavítá do Přerova 4. března.

Divadelní společnost Háta uvede slavný muzikál v režii Lumíra Olšovského a návštěvníci se mohou těšit na Ivanu Andrlovou, Adélu Gondíkovou, Mahulenu Bočanovou, ale i Martina Zounara, Jana Přeučila nebo Dalibora Gondíka.

Lenka Filipová se smyčci

Na syna legendárního bluesrockového kytaristy Garyho Moora se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají do „měšťáku“ 12. března.

„Jack Moore je vůbec poprvé v Česku a představí se v projektu Gary Moore Tribute band. Talentovaný kytarista a skladatel vystupoval se svým slavným otcem na festivalech po celém světě. Účinkoval ale i na koncertech Joe Bonamassy nebo Deep Purple,“ přiblížil.

Milovníci dobré zábavy si užijí 26. března také Minipárty moderátora a textaře Karla Šípa. Hostem nové zábavné talk show na motivy televizního pořadu Všechnopárty bude populární bavič J. A. Náhlovský a prostor dostanou i dotazy diváků.

Fanoušci zpěvačky a kytaristky Lenky Filipové si užijí koncert, který se koná 30. března.

„Nabídne úpravy věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, lidové písně, šansony i novinky z alba Oppidium. Lenka Filipová vystoupí s hosty a se smyčcovým oktetem Brno Strings,“ uzavřel Pavel Ondrůj.