Již tradičně se tak zájemci každoročně vlaky svezou na Svatováclavské hody, Tovačovský portál či slavnostní výlov Hradeckého rybníka.

Letos však mají zájemci možnost svézt se do Tovačova také na oblíbenou akci Vánoce na zámku, která se uskuteční v sobotu 9. prosince od 10 hodin.

„Před rokem jsme vypravili poprvé „na zkoušku“ zvláštní vlaky z Kojetína do Tovačova na zdejší akci Vánoce na zámku, kterou na různá témata už několik let pořádá Tovačovský zámek a Město Tovačov. Zájem o svezení předčil všechna naše očekávání,“ přiblížil Rostislav Kolmačka ze spolku Kroměřížská dráha.

Kočár z Vídně

Členové spolku se proto rozhodli oživit lokálku i na letošní Vánoce na zámku. Program zde bude tentokráte zaměřený na téma Kočár z Vídně. Prohlídky zámku se uskuteční od 10 do 17 hodin, a to vždy v celou hodinu. Chybět nebude ani soutěž o nejlepší štrúdl, soutěžní vzorky bude možné na zámku odevzdat do 12. hodiny.

Současně bude v přízemních prostorách zámku probíhat dobový jarmark, kde si příchozí mohou vybrat z celé řady nejen vánočních ozdob. Připraven bude také vánoční punč, který návštěvníky zámku jistě zahřeje, a zároveň dokreslí adventní atmosféru.

Hurvínek v sobotu nevyjede

„Tentokráte bohužel nebudou vlaky vedeny historickým motoráčkem „Hurvínek“ spolku Kroměřížská dráha, protože ten momentálně prochází opravou, cestující si ale užijí komfortnější svezení motoráčky o generaci až dvě mladšími,“ doplnil Rostislav Kolmačka.

Dopolední spoje proto budou vedeny některou z „Regionov“ a odpolední pak jedním z „Orchestrionů“ Českých drah. 

Jízdní řád

Jízdní řád pro veřejnost, platný pouze v sobotu 9. prosince