„Akci jsme si vymysleli proto, aby výrobci a prodejci měli možnost prezentovat a prodávat své výrobky širší veřejnosti,“ uvedl jeden z pořadatelů Marek Dostál. Mezi výrobci je o účast velký zájem, i když zpočátku měli pořadatelé spoustu problémů.

„Z počátku byla situace trochu horší, protože se nám sem cpali různí hadráři. Teď už jsme vše celkem vychytali, protože jsme si i spoustu prodejců sehnali sami,“ doplnil Marek Dostál.

Nedělních trhů se zúčastnilo celkem třiapadesát prodejců, kteří nabízeli sortiment nejrůznějšího druhu. K sehnání zde byly masné výrobky, keramika, sýry a podobně. „Co mám informace od lidí, nejvíce se kupují právě mastné výrobky a sýry. Své fanoušky si už našla i třeba pštrosí farma,“ řekl Marek Dostál.

Podle množství lidí, kteří proudili na výstaviště a kteří se pohybovali po hale je zřejmé, že se akce stala oblíbenou i mezi obyvateli Přerova a okolí.

„Je fajn, že podobné trhy existují. Pokud jde o mě, zřejmě si odsud odnesu pár klobásek,“ sdělil s úsměvem jeden z návštěvníků Pavel Janíček. (zem)