„Máme velké štěstí, že k nám přicházejí jen poučení návštěvníci, a to jak školy, tak jednotlivci. Všichni vědí, že mají mít roušku a u vstupu si dezinfikují ruce. U nás je to o to jednodušší, že se na houby nesmí sahat, a tak dochází jen k minimálnímu kontaktu s vystavenými předměty,“ řekla za pořadatele Jarmila Klímová.

Protože lidé přicházejí postupně, je možné dodržovat v sále rozestupy. „Hlídáme si, aby nebylo v místnosti více jak padesát lidí. Školy chodí po skupinách a třídy si vždy počkají, až ta před nimi opustí sál,“ upřesnila. Výstava hub je k vidění v pátek 18. září až do 19 hodin, v sobotu 19. září pak od 9 do 17 hodin.

Mykologové, kteří letos vyrazili do lesa na houby, nasbírali celkem 290 druhů. Není to ale konečné číslo - mnozí houbaři přicházejí se svými úlovky i v průběhu výstavy.

„Hledali jsme na místech, o kterých jsme předem věděli, že tam něco najdeme. Asi týden před výstavou jsme jezdili a tipovali, a pak vyrazili najisto. Rozjeli jsme se do okolí Přerova, ale i do Tovačova, prošli Hostýnské vrchy, Beskydy a Jeseníky,“ vyjmenoval mykolog Jiří Polčák.

V lesích je podle něj ve srovnání s předchozími lety méně druhů. „Druhově je to docela slabé a houby jsou hodně červivé. Navíc se přemnožili slimáci, takže vybrat něco hezkého na výstavu byl docela oříšek,“ přiznal.

K nejvzácnějším exponátům patří hřib žlutý, což je vzácná houba, která roste jen na několika místech v horských smrčinách.

„Známe jen jednu lokalitu v Beskydách, kde se vyskytuje. Hřib je celý žlutý, a když ho rozříznete, je uvnitř výrazně modrý až černý,“ přiblížil.

Mezi rarity patří také hřib Moserův, mnohokrčka dírkovaná, zajímavostí je i rosolovec červený, který na výstavě v Přerově není k vidění příliš často. „Vzácná je i náramkovitka císařská a znalce zaujme také křemenáč bělostný,“ dodal.

Součástí expozice bývají každý rok přednášky odborníků - pořadatelé ale tentokrát zkrátí dobu jejich trvání. „Zaměříme se na břízovité houby, houby Pobečví a Hostýnských vrchů,“ upřesnil. Těm, kdo hledají houby v okolí Přerova, je určena přednáška Roberta Pecháčka.

„Houbařův rok v Moravské bráně je pro místní patrioty, kteří se dostanou na blízké kopečky - aby věděli, co se dá v lesích v průběhu roku najít. Typické pro Pobečví jsou třeba jarní smrže, které najdete v okolí Bečvy v dubnu a květnu - je to jedlá houba a stejně jako lanýže patří mezi kulinářské pochoutky,“ popsal Robert Pecháček.