Celotýdenní výstava nabízí ke zhlédnutí celou řadu tradičních velikonočních ozdob a výrobků, ale i ukázky rukodělné tvorby. Včerejší návštěvníci se mohli například seznámit s tím, co je to drátování a jak se vyrábějí ozdoby z perliček.

„Velikonoční salon by mělo navštívit více než 800 dětí. O tuto akci projevují největší zájem zejména mateřské školy a první stupně základních škol. Odpoledne pak obvykle přicházejí jednotlivci z řad dospělých. Celkový počet návštěvníků odhadujeme na více než tisíc,“ uvedla jedna z organizátorek akce Daniela Hrdličková.

Podle jejích slov do výstavy se opět zapojilo několik stálých spolupracovníků SVČ Atlas a Bios. Letos však o výstavu projevilo zájem i několik nových vystavovatelů.

Na velikonoční výstavě je k vidění celá řada různě zdobených kraslic a další velikonoční ozdoby zhotovené z různých materiálů. Jarní atmosféru v místnosti navodily čerstvě nařezané kočičky a zlatý déšť. Nechyběly ani upečení beránci a mazance.

„Malé návštěvníky na výstavě pokaždé nejvíce zaujme rozdíl ve velikosti pštrosího a křepelčího vejce,“ prozradila Hrdličková.

Návštěvníci si mohou vystavené výrobky nejen prohlédnout, ale velikonoční ozdoby si mohou i sami zhotovit. Děti zde zdobí perníky a vejce a vyrábějí si pod dohledem studentek pedagogické školy také papírová přáníčka. Velikonoční salon si mohou zájemci prohlédnout i ve dnech od 8. do 11. dubna, kdy bude k vidění v malém sále Městského domu.

Pořadatelé slibují, že návštěvníci tam zhlédnou celou řadu velikonočních dekorací a chybět nebudou ani ukázky rukodělné tvorby.