Nabitý program potrvá od pátku 8. až do neděle 10. srpna.

Svatovařinecké hody 2014PODROBNÝ PROGRAM 

„Využili jsme toho, že se v Přerově koná festival amatérských divadel. Prologem letošních hodů tedy bude už ve čtvrtek 7. srpna představení s názvem Zabić was to malo v podání polského souboru, které se uskuteční v 17 hodin na náměstí T. G. Masaryka," uvedl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Pořádně rušno by mohlo být na náměstí už v pátek 8. srpna odpoledne – sérii koncertů odstartuje v 16 30 místní kapela Forum, a po ní se objeví v 18 30 na podiu vizovičtí Flereti.

O závěr vydařeného odpoledne se postará zpěvák Ondřej Hejma s legendární kapelou Žlutý pes, jehož koncert začíná ve 20 30 hodin.

„V Galerii města se uskuteční v 17 hodin také vernisáž hodové výstavy, spojená se slavnostní číší vína primátora města," doplnil.

Putování po historii české země

V sobotu 9. srpna se budou střídat od 10 hodin dopoledne až do večera na náměstí místní hudebníci a kapely z partnerských měst Bardějova a Cuijku.

Po koncertě skupiny Arrhythmia, jenž začíná v 19 30 hodin, se můžou Přerované těšit na komponovaný pořad s názvem Putování po historii české země, který připravila skupina historického šermu Markus M.

Bujaré veselí v neděli v 9 hodin trochu zklidní hodová Mše svatá, a po ní bude pokračovat program na náměstí T. G. Masaryka.

Slavnostní slovo pronesou v 10 15 hodin děkan přerovské farnosti spolu s primátorem města.

Jazz, turbulence a rock

Na koncerty zajímavých interpretů se můžou Přerované těšit i v neděli 10. srpna.

Jako první vystoupí na náměstí ve 13 hodin přerovský orchestr Academic Jazz Band, po něm bude od 15 hodin následovat kapela Maxim Turbulenc.

O závěr hodů se pak postará zpěvák Láďa Křížek & Kreyson, jehož vystoupení začne v 17 hodin. Celý odpolední blok uzavře v 19 hodin skupina Penzistor.

Součástí hodů bude v neděli také bohatý doprovodný program – v 15 hodin čeká návštěvníky prohlídka kostela sv. Vavřince s výkladem o jeho historii.

Na Horním náměstí se pak uskuteční od 10 do 17 hodin historický jarmark