Během čtvrtka se z Čech směrem na východ bude přesouvat teplá fronta. Za ní k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu. Na střední Moravě by ve čtvrtek mělo být přes den většinou oblačno, ojediněle slabý déšť, k večeru se vyjasní. Odpolední teploty by se na Hané měly pohybovat mezi 17 a 20°C.

V pátek by se už na střední Moravě mělo ještě více oteplit a přibýt slunce.

„V Olomouckém kraji očekáváme přes den většinou polojasno, místy při zvětšené oblačnosti přeháňky. Nejvyšší teploty 20 až 23 °C, na horách 14 až 18 °C,“ informoval Tomáš Ostrožlík z ostravské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

Podobné počasí by podle očekávání meteorologů mělo vydržet i o víkendu.

„I v sobotu a v neděli by mělo být většinou polojasno, místy zvětšená oblačnost s přeháňkami a bouřkami. Teploty by se měly pohybovat opět okolo 20°C nebo lehce nad,“ uvedl Ostrožlík.

Letní plavecký bazén v Olomouci už funguje

Teplého prodlouženého víkendu lze využít k výletům i slunění a koupání. Olomoučanům kromě přírodního koupaliště Poděbrady už slouží od prvomájového víkendu i letní areál plaveckého stadionu.

K dispozici je venkovní plavecká "padesátka" i brouzdaliště pro děti, slunit se lze na trávě, lehátkách či terase, bez plavek pak na samostné naturistické terase se sprchou. Vstup je přes pokladnu krytého bazénu, za celý den zaplatí dospělý 75 Kč, dítě od 6 do 15 let 60 Kč.