A právě slovo kniha se tu bude ve čtvrtek skloňovat ve všech pádech. V plánu jsou besedy se známými autory dětských knížek a během dopoledne čeká žáky netradiční výuka.

Ti na prvním stupni mají tematickou výuku, zaměřenou na rozvoj čtenářské gramotnosti. Žáci druhého stupně se napříč ročníky rozdělí do skupin a podle vlastní preference si mohou zvolit nevšední workshop, který je zaujme.

Nabídka je pestrá - děti si mohou zvolit jednak rukodělně zaměřené programy, jako je výroba vánočních věnců, ale i pohybové aktivity - sportovní statistika či adventní víceboj.

Tradiční vánoční výstava se konala v sobotu v Beňově.
Vánoční jarmark v Beňově navodil tu pravou sváteční atmosféru

Žáci se v ten den setkají se čtyřmi autory literatury pro děti a mládež. Přivítají ve škole Jana Opatřila, Jiřího Walkra Procházku, Markétu Harasimovou a Petru Braunovou. Zároveň se seznámí s přerovskou rodačkou a ilustrátorkou Barborou Brůnovou či populární spisovatelkou Lenkou Chalupovou.

„Zveme všechny rodiče a přátele naší školy, aby se k nám odpoledne vydali a nasáli vánoční atmosféru. K vidění jsou i krásné výrobky, které zhotovili naši žáci. Návštěvníci budou mít možnost si vlastnoručně vyrobit hezkou adventní dekoraci, projít si zajímavá stanoviště spojená s úkoly, zahrát si deskové hry a potkat se s pracovníky městské knihovny. Součástí akce je i sbírka nepotřebných knih, jejíž výtěžek poputuje na Léčebnu dlouhodobě nemocných přerovské nemocnice a Domov Alzheimer,“ přiblížila zástupkyně ředitelky ZŠ Trávník Dagmar Bouchalová. 

Vánoční poutákZdroj: Redakce