„Setkání dechových hudeb byla dříve třídenní akce, ale nám se v posledních letech osvědčilo program soustředit do dvou dnů. Vždy v sobotu je koncert věnován mladší věkové skupině, která dává přednost i jinému hudebnímu žánru než jsou dechovky. V minulosti jsme tu měli například Ilonu Csákovou, Duo Kamelie, Petru Černockou a další. Letos přivítáme Heidi Janků. Každým rokem se snažíme nabídnout posluchačům jinou známou tvář,“ sdělil starosta Dřevohostic Petr Dostál.

Koncert Heidi Janků je naplánován na sobotu 30. července, začátek je ve 20.45 hodin. Po jejím vystoupení se uskuteční večerní taneční zábava, která se vždy těší velké oblibě návštěvníků. Tentokrát bude k tanci vyhrávat skupina Mistrál. Hlavní program je soustředěn na neděli 31. července.

„Loni jsme před zahájením sloužili mši a světili nové zvony. Tento nápad se nám osvědčil, a proto jsme se rozhodli, že i letos uspořádáme mši svatou pod širým nebem. Teprve pak slavnostně zahájíme Setkání dechových hudeb,“ doplnil starosta Dostál.

V programu vystoupí kapely Věrovanka, Šarovec, Vlčnovjanka a zahraničním hostem bude slovenská dechová hudba Skaličané.

„Obsazení se snažíme každý rok obměňovat, i když tíhneme k Moravské Veselce, která je nám regionálně blízká a už u nás vystupovala několikrát. Vždy se snažíme, aby alespoň jedna kapela byla z Olomouckého kraje. Letos je silně zastoupen Jihomoravský kraj. Chtěli jsme, aby si návštěvníci užili i bohatě krojovanou hudbu ze Slovácka,“ řekl starosta Dostál.

Na své si při Setkání dechovek přijdou také milovníci folkloru. Mezi vystoupením kapel bude tančit Folklorní soubor Haná z Přerova, který si letos připomněl 55 let od svého založení. Po dobu akce budou ve druhém poschodí zámku zpřístupněny výstavy s názvem Hasičské historické přilby a retro výstava Věci denní potřeby. (dar)