„Když mi bylo patnáct, začala výstavba nového pivovaru v místě mého rodiště. Protože mě bavila matematika, chemie a biologie, bylo o mém budoucím zaměření rozhodnuto," líčí své počátky.

První zkušenosti s výrobou sladu a piva získal na brigádách ještě v době, kdy studoval na Střední průmyslové škole potravinářské technologie v Praze v Podskalské ulici. Potom už následovalo studium na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a první působiště v podniku Severomoravské pivovary. Vyzkoušel různé profese – od práce směnového mistra varny a spilky, přes vedoucího všech výrobních středisek až po funkci podsládka.

„Do Přerova si ho „vytáhl" tehdejší podnikový ředitel.Prestižní Cenu českého sládka Františka Ondřeje Poupěte za přínos pivovarství a sladařství v České republice získal Vilém Nohel, který pracuje jako výrobně-technický ředitel pivovarů Zubr, Litovel a Holba.

Právě k angažmá v přerovské pivovarnické skupině, kde působil řadu let ve funkci podnikového a pak i generálního ředitele, se vážou ty největší úspěchy.

„Naše pivovary jsou dlouhodobě vysoce hodnocené v těch nejprestižnějších soutěžích v zemi. Ocenění pro nás mají o to větší váhu, že naše piva posuzují kolegové sládci z konkurenčních pivovarů i odborníci," dodává.

A co považuje za hlavní důvody tohoto úspěchu? „Stavíme na kvalitních surovinách, máme slad z hanáckých ječmenů a chmel z tršické oblasti. Pivo vyrábíme klasickým, tradičním způsobem," říká.

To podstatné je ale podle něj v lidech.

„I když to zní jako klišé, lidé jsou pro mě na prvním místě. Máme vynikající tým sládků a pracovníků řízení kvality, což je nejdůležitější," uzavírá.