Ples pořádají každoročně členové hanáckého spolku Hatě Tovačov. K dobré zábavě přispěje oblíbená hudební skupina Syrinx spolu s krojovanou dechovou kapelou Věrovanka.

„Tovačovští Hanáci vítají každý rok hosty bálu štamprličkou slivovičky a hanáckým koláčkem. Už od podzimu také připravují nové taneční programy v krásných hanáckých krojích,“ říká organizátorka akce Zdena Ludvová.

Zahájení bálu bude patřit dětem z tanečního kroužku Hanáček.

„Společné vystoupení dětí a dospělých tanečníků v krojích diváky vždy potěší. Stejnou pozornost věnujeme i přípravě originálního půlnočního překvapení,“ dodala.

Na Hanáckém bále v Tovačově nebude chybět ani bohatá tombola a samozřejmostí je i občerstvení a v posledních letech také oblíbený fotokoutek.

Hanácké bál není jedinou folklórní akcí v Tovačově. Na tu další se mohou návštěvníci těšit v neděli 24. března v 15 hodin, kdy se v místní sportovní hale potkají dětské hanácké soubory na své soutěžní přehlídce „Tovačovské fěrtóšek“.

U dětí a rodičů je oblíbené také jarní vynášení Moreny a Hanáci se chtějí spolu s ostatními spolky z Tovačova letos poprvé potkat také při soutěži ve vaření guláše.

„V posledních letech překvapil členy spolku Hatě zájem o sousedské posezení s muzikou,“ uzavřela Zdena Ludvová.