Tímto honosným názvem se už léta pyšní malá místnost s kamny a několika židlemi, kam se v zimě stahují bezdomovci.

„Lidé si už delší dobu stěžují na to, že na vlakovém nádraží chybí čekárna pro cestující a takzvané kulturní středisko je v neutěšeném stavu. I z námitek obyvatel jsme vycházeli, když jsme rozhodovali o této investici,“ řekla regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Čekárna se nachází ve dvoraně prvního nástupiště a její zbudování přišlo na dvě stě tisíc korun.

„Prostory byly vymalovány, je zde nová podlahová krytina, kovové sedačky a nechybí ani informační systém, tedy tabule s příjezdy a odjezdy vlaků,“ doplnil Petr Doseděl z Regionální správy majetku Českých drah v Olomouci.

Dráhy chtějí časem vyměnit starší rozhlas za kvalitnější a v čekárně by neměla chybět ani květinová výzdoba.

Změny svého využití se dočká i kulturní středisko, které zřejmě nechají České dráhy po dohodě s jeho správcem uzavřít, aby nehyzdilo vzhled železniční stanice.

„Další využití prostor zatím zvažujeme, ale mohla by zde být například úschovna kol,“ nastínila regionální mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

Pasažéři, kteří projíždějí Přerovem, jsou s novou čekárnou spokojení.

„Určitě je to lepší než to, co bylo dříve. I když za těch padesát let, co jezdím přes Přerov, mi připadá, že se zase tak moc nezměnilo,“ řekla jedna s cestujících Marie Kubová z Hranic.

„Přes nádraží vždycky jen tak přeběhnu. Tady se mi ale líbí, protože je tu všechno čisté,“ podotkl také Dan Hasalík z Vidče u Rožnova pod Radhoštěm.