Městská knihovna v Přerově se již 1. října připojuje k akci Kniha do vlaku. Na přerovském nádraží budou k dispozici k bezplatnému půjčení knihy na cesty.

Cestující si zdarma a bez nutnosti čtenářské registrace vybere z nabídky vyřazených titulů knihu dle svého vkusu a vezme si ji s sebou do vlaku.

Po přečtení ji může vrátit zpět na místo nebo zařadit do podobné nádražní knihovny ve městě, které je do projektu rovněž zapojeno.

Příští týden pak budou na všech pracovištích přerovské knihovny na žádost odpuštěny sankční poplatky za upomínky těm hříšníkům, kteří v pořádku vrátí všechny dlužené knihy, časopisy a CD.

Čtenářskou amnestii vyhlašuje pro příští týden i Městská knihovna v Lipníku nad Bečvou.

Na programu je v pondělí akce Osobnosti čtou dětem – ukázky z děl Karla Čapka nebo Boženy Němcové uslyší děti z úst starosty města Miloslava Přikryla nebo Jindřišky Boucníkové, předsedkyně Rady starších náboženské obce Církve československé husitské v Lipníku nad Bečvou.

V úterý pobeseduje s dětmi spisovatel Radek Malý, který představí knihu Listonoš vítr.

Čtvrteční přednáška se bude věnovat připomínce šestistého výročí upálení Mistra Jana Husa, jeho život přiblíží farářka Československé církve husitské Alena Milová.