Soutěž o šest vstupenek pro tři výherce najdete v pátek 29. května v Novém Přerovsku

„Areál výstaviště je naštěstí rozlehlý a po konzultaci s hygienou jsme se snažili program rozptýlit na více míst. Do haly musejí chovatelé vstupovat s rouškou, na venkovním prostranství nebude nutná. Apelujeme na všechny návštěvníky, aby dodržovali rozestupy a používali dezinfekční prostředky a rukavice, které budou v areálu k dispozici,“ uvedl za pořadatele Jiří Koláček, předseda okresní organizace Českého svazu chovatelů v Přerově.

Program bude v sobotu i v neděli nabitý. V sobotu 6. června se brány areálu výstaviště otevřou v době od 9 do 01 hodiny, v neděli 7. června od 9 do 17 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na závod v králičím hopu, ale i farmářské trhy, lukostřelbu na terč, projížďku na koních a ponících nebo ukázku cvičení pasteveckých psů. „Závod v králičím hopu se chytl tak, že budeme mít letos rekordních tři sta startů,“ doplnil.

Lidé si mohou během obou dní pochutnat na zvěřinovém guláši, uzených žebrech, klobásách, makrelách, ale i zabijačkových specialitách.

„Chovatelé budou na výstavě prodávat své přebytky, takže bude i prodejní. Zájemci si zde mohou zakoupit také krmivo,“ řekl. Akce se koná za finanční podpory Olomouckého kraje a města Přerov.