ODS se Záchou

„Přestože se oblastní sněm uskuteční teprve v pondělí, favoritem ODS za Přerovsko je Michal Zácha. Považuji za reálné, že bude mít druhé nebo třetí pořadí na krajské kandidátce," uvedl předseda regionálního sdružení ODS Olomouckého kraje Robert Knobloch.

Michal Zácha v současné době působí jako náměstek přerovského primátora a v minulosti byl asistentem poslance Zdeňka Boháče. Ten už ale do vrcholných pater politiky znovu jít nechce s tím, že se chce věnovat své původní profesi – kantořině.

Komunisté s Neklem

O křeslo ve sněmovně bude opět usilovat dlouholetý přerovský poslanec za KSČM Josef Nekl, kterého strana nominovala na druhé místo krajské kandidátky. Šance uspět má tedy opět velké.

„Máme v kandidátkách jasno už od července, protože jsme s podobným vývojem politické situace a předčasnými volbami počítali," komentoval to Josef Nekl.

Za Přerovsko bude kromě něj na šestém místě kandidátní listiny KSČM také náměstek hejtmana Michal Symerský, na dalších pozicích jsou pak Ivan Sumara, Miroslav Raindl a Břetislav Passinger.

TOP 09 se starostou Troubek

Jasno ve jménech má i TOP 09, i když konečná verze kandidátky bude schválena až příští týden.

Šanci uspět má například starosta Troubek Radek Brázda za Starosty a nezávislé, který je krajskou trojkou. Z Přerova zase bude usilovat o poslanecké křeslo náměstek primátora Dušan Hluzín, jenž má na starosti oblast školství.

ČSSD s místostarostou Lipníku

Sněmovního klání se naopak nezúčastní přerovský primátor Jiří Lajtoch či radní Václav Zatloukal z ČSSD.

„Přerovský region bude v předčasných volbách do sněmovny zastupovat místostarosta Lipníku Pavel Šoltys, který je čtyřkou na kandidátní listině. Devátá v pořadí je pak radní z Přerova Šárka Krákorová Pajůrková, která je v první desítce jedinou ženou," upřesnil Václav Zatloukal.

KDU-ČSL s Marianem Jurečkou

Krajským lídrem KDU-ČSL ve volbách do sněmovny je Marian Jurečka z Rokytnice na Přerovsku.

„Na kandidátce se ale objeví i Petr Princ, původem Přerovák, který žije v Radslavicích. V první desítce je i výrazná osobnost z Hranicka," řekl Marian Jurečka s tím, že definitivní podoba listiny bude jasná koncem týdne.

VV?

Koho vyšlou do boje, o tom nyní teprve jednají Věci veřejné. Jedním z možných adeptů za Olomoucký kraj je i Jiří Kohout, který je předsedou krajských VV a zároveň členem opoziční koalice Společně pro Přerov.