Ples rudých koňů pořádá zdejší sportovní klub.

„Dříve jsme pořádali hudební festival, během posledního pátého ročníku dokonce vystoupila kapela Kryštof. Bylo to hodně časově náročné, ale tenkrát jsme studovali a měli více času," přiblížil za organizátory Dominik Vlč.

Místo hudebního festivalu se sportovci zaměřili na – podle svých slov – méně organizačně náročnou akci, a to ples. V loňském roce na něj zavítalo na 550 návštěvníků.

„Plesů je v Kojetíně hodně a náš uzavírá sezonu. Lidé už vědí, že je to poslední příležitost," prozradil.

Tematickou barvou plesu je červená, každý kdo ji na svém oblečení či doplňcích dodrží, si může dát na baru panáka zelené jen za 15 korun.

„Ukázalo se, že červenou lidé přijali za své, a to i ti, kteří tomuto alkoholu zrovna neholdují," dodal spokojeně Dominik Vlč.

Bál zlákal i přespolní

Program ozdobila módní přehlídka přerovské návrhářky Sandry Švédové, jejíž šaty v minulosti prezentovala Nikola Buranská v soutěži Miss Earth.

Elegantní, nositelné i extravagantní šaty z její dílny sklidily úspěch především u žen.

„Šaty, které tady prezentuji, jsou z předchozích dvou kolekcí, dá se říct, že je to mix toho, co mi v ateliéru zůstalo. Nová kolekce zatím vzniká," prozradila mladá návrhářka.

Její práce bude brzy k vidění také v Přerově – módní přehlídku chystá Sandra Švédová počátkem června v parku Michalov.

Sobotní ples zlákal místní i přespolní, někteří jej navštívili poprvé.

„Jsem tady už asi potřetí, je to jeden z nejlepších plesů," zmínila Jitka Stojaníková.

Naopak svou premiéru si odbyla Jana Řihošková z Lobodic. „Je to spíše náhoda, manžel navrhl, že pojedeme. Je to tady opravdu hezký," zhodnotila na závěr.