Čtyřicet let stará jedle, která podle odhadu měří patnáct až osmnáct metrů, putuje tentokrát na náměstí T. G. Masaryka ze Želatovské ulice.

„Je to strom na městském pozemku a obyvatelé bytového domu si dlouhodobě stěžovali, že jim stíní a brání ve výhledu,“ popsal jednatel Technických služeb města Přerova Bohumír Střelec.

Strom začnou pracovníci technických služeb kácet po sedmé hodině ráno.

Pak se vydá přerovskými ulicemi na náměstí T. G. Masaryka, kde bude po deváté hodině ráno upevněn, a čeká ho sváteční nazdobení.

Už v pondělí na náměstí dorazí také dřevěné stánky.

Rozsvícení 30. listopadu

„Jehličnan, oděný do slavnostního hávu, se poprvé rozzáří ve čtvrtek 30. listopadu. V pět hodin odpoledne vystoupí skupina Beegees Revival a pět minut před šestou se ujme slova primátor města Vladimír Puchalský, který společně s nejlepšími školáky - letošními držiteli ceny Scholar - strom slavnostně rozsvítí,“ přiblížila program mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

Krátce po šesté hodině večer bude pokračovat hudební program. Nejprve se na pódiu představí domácí gospelový sbor Add Gospel, známý z řady koncertů v České republice, aby jej zhruba o hodinu později za mikrofony vystřídala zkušená formace ABBA revival.