Obě měly společného jmenovatele: náraz auta vždy skončil zdemolováním několika dalších. Strážníci Městské policie už rozluštili záhadu, proč ke kolizím dochází: na vině je strom, jenž řidičům brání ve výhledu.

„Těch příčin, proč zde opakovaně dochází k nehodám, je více. Jednou z nich je i nešťastné parkování řidičů po obou stranách silnice,“ uvedl ředitel přerovské Městské policie Omar Teriaki, podle něhož se začali strážníci zabývat problémem po posledním nárazu řidičky do ocelových sloupů budovy.

„Křižovatka byla značně nepřehledná hlavně proto, že řidičům, kteří přijížděli od náměstí Svobody, bránil ve výhledu strom. Byl sice malý, ale rostl tak nešikovně, že na ceduli nebylo vůbec vidět. Odstranili jsme ho, ale teď zase na místě pravidelně parkuje dodávka,“ řekl Teriaki.

Aby bylo značení pro řidiče ještě přehlednější, rozhodlo se město stopku vyznačit i bílou barvou na silnici.

BMW, favorit a fasáda

Poslední nehoda se stala na pověstné křižovatce koncem srpna a vyžádala si celkovou škodu 150 tisíc korun, z toho bylo 120 na poničených autech a 30 tisíc na ocelových sloupech u obchodu s knihami. Pětačtyřicetiletá řidička jela ve voze BMW od náměstí Svobody do Jaselské a nedala na „stopce“ přednost v jízdě favoritu, který jel po hlavní.

„Mezi oběma auty došlo ke střetu a favorit narazil do dalšího vozu značky Lancia, zaparkovaného v Jaselské ulici. BMW zase skončilo v ocelové konstrukci u přilehlého domu a došlo k jeho poškození a poničení fasády domu,“ přiblížila již dříve přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Peugeot, BMW a značka

Jen několik dní předtím havaroval na stejném místě také osmatřicetiletý řidič peugeotu. Ten vyjížděl z náměstí Svobody na Jaselskou a na křižovatce nedal přednost v jízdě vozidlu BMW, které přijíždělo z Čechovy ulice. Peugeot narazil přední částí do BMW a náraz auto odhodil do dopravní značky na chodníku.

„Šestadvacetiletou spolujezdkyni řidiče BMW a jejího dvouletého syna převezla sanitka do nemocnice. Oba vyvázli bez zranění a škoda se vyšplhala na 105 tisíc,“ doplnila přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.