„Na zahradě sokolovny se mohou lidé těšit na dopravní hřiště i pro ty nejmenší. Ve 14.15 hodin pak začne instruktážní jízda po cyklostezkách města s preventisty přerovské Městské policie," přiblížil cyklokoordinátor města Jiří Janalík.

Lidé mohou využít možnosti diagnostiky stavu kola nebo si zasoutěžit o zkušební jízdu elektromobilem. Akce se koná od 13 do 17 hodin, v případě nepříznivého počasí se uskuteční v budově sokolovny.

V úterý 28. dubna se pak koná retro cyklojízda, na které jsou vítáni účastníci v kostýmech.

„Sraz účastníků je v půl páté na Horním náměstí u zámku, trasa je nenáročná – povede ulicemi města a cílovou stanicí se stane park Michalov, kde bude pro děti připravena jízda zručnosti," doplnil Jiří Janalík.

Pět nejlepších kostýmů získá ocenění, které předá primátor města Vladimír Puchalský společně s mistrem světa v jízdě na vysokém kole a absolventem slavné Tour de France Josefem Zimovčákem.

Jízdu na kole si ale mohou lidé užít každý den. Město se podruhé zapojilo do kampaně Do práce na kole, která startuje 4. května a probíhá do konce května.

„Zájemci se mohou registrovat na adrese www.dopracenakole.net ještě do konce dubna. Soutěž má podpořit každodenní používání kola při jízdě do zaměstnání. Soutěžit se bude v pěti kategoriích, hlavní cenou je skládací elektrokolo," dodal Janalík s tím, že prozatím se přihlásilo více než 200 soutěžících ze dvou desítek přerovských i mimopřerovských firem a institucí.