„To, co se teď děje na Hromůvce, je opravdu odporné. Část stromů je očesaná tak, že z nich zbylo jakési torzo, ořezané keře mají ke kráse také hodně daleko,“ hodnotil situaci před několika měsíci v internetové diskuzi Martin.

Měl pravdu, ale jen částečně. Město po zimě skutečně nechalo mnohé stromy a keře upravit, ale jejich současná podoba není až tak špatná, jak to původně vypadalo. Například vrba mezi sídlištěm Hromůvka a ulicí Palackého na jaře připomínala uschlý starý strom, který může kdykoliv spadnout na kolemjdoucí nebo zaparkovaná auta.

Dnes si pod vrbou hrají děti

Dnes je krásně zelená a stínu pod stromem využívají v hojném počtu děti během letních dnů ke svým hrám.

„Také se mi to nejprve nelíbilo, ale když se na tu vrbu podívám dnes, je vidět, že asi ti, co to řezali, věděli co a jak. Upravit to ale rozhodně chtělo. Pamatuju si, jak spadla nějaká větev na auto,“ uvedla Marta Nováková, která bydlí v nedalekém domě.

Spokojený je i hranický starosta Miroslav Wildner.

„Někteří říkají, že stromům ubližujeme. Jsem si vědom toho, jak to na jaře vypadalo, ale současnost je už jiná. Děláme to taky kvůli počasí a větrným poryvům, kdy by vzrostlé a neupravované stromy by mohly být nebezpečné,“ sdělil spokojeně nejvyšší muž hranické radnice.