Z hradeb u Bečvy se v úterý večer nesla výbušná směs rocku, funky, blues a latiny v podání skvělé skupiny Bandaband. Počasí se vydařilo, a tak se posluchači zdrželi až do pozdních večerních hodin. Temperamentní parta z Ostravy přivedla návštěvníky do varu a mnozí si s chutí zatančili.

Svatovavřinecké hody v Přerově 2020
Hody v Přerově? Byly kratší kvůli koronaviru, ale o to hezčí. Podívejte se

„Letošní pátý ročník Hudebního léta na hradbách jsme původně plánovali velkolepě - koronavirus bohužel rozhodl jinak. I přes omezení jsme se snažili pozvat do Přerova umělce, kteří na hradbách v minulých letech zazářili,“ přiblížil ředitel festivalu Pavel Ondrůj.
Nelehkou dobu pro organizátory hudebních akcí nakonec nepřipomínaly roušky, ale dezinfekce na stolech a u vstupu. Chybělo i tradiční občerstvení pod hradbami a žízniví návštěvníci museli pro pivo do nedaleké restaurace Katovna.

„Už první koncert amerického kytaristy Lorda Bishopa se minulé úterý setkal s velkým úspěchem, a to přes naprostou nepřízeň počasí. Dorazilo na něj i za deště asi dvě stě lidí,“ doplnila Lada Galová z Kulturních a informačních služeb města Přerova.

Příští úterý 18. srpna nabídne opravdovou lahůdku - legendárního slovenského hamondkáře Petera Koreňa v doprovodu kapely Root´s Band. Na pódiu spolu s nimi vystoupí také slovenský kytarista a zpěvák Juraj Turtev, známý mimo jiné i z uvádění televizního pořadu Blues ze Staré Pekárny.

Jedinou dramaturgickou změnou je zrušený koncert americké zpěvačky Joyce Hurley, která měla vystoupit 25. srpna a kvůli obavám z nákazy do Česka nakonec nepřiletí. Nahradí ji ale šanson v podání českých hudebníků. „Celou dobu jsme měli obavy z toho, aby nám festival někdo nezakázal - v Moravskoslezském kraji totiž platí omezení pro pořádání akcí ve vnitřních prostorách. S menšími změnami účinkujících jsme tedy počítali,“ poznamenal Pavel Ondrůj.

Na Hudební léto na hradbách naváže poslední víkend v srpnu osmý ročník festivalu Blues nad Bečvou, který bude tentokrát jednodenní a uskuteční se v sobotu 29. srpna. V neděli 30. srpna odpoledne si posluchači užijí Kytarový rekord na hradbách, který musel být v květnu kvůli epidemiologickým opatřením zrušen.

Vizualizace nové zídky, která má vzniknout na nábřeží R. Lukaštíka v Přerově.
Nová zídka na nábřeží nabídne posezení s výhledem na zámek