K Bečvě se na hudební a taneční vystoupení přišlo podívat několik stovek návštěvníků. Bohuslav Přidal, který akci uváděl, připomněl, že jde o první muzikál z prostředí Hané. „Všichni protagonisté se projektu účastní bez nároku na honorář,“ řekl Přidal. Shromážděné publikum na ta slova odměnilo účinkující hlasitým potleskem.

Ten se během večera ozval ještě mnohokrát. Oproti původní pověsti přinesl muzikál některé obměny. Například krále Oldřicha, kterého hrál Roman Hambálek, svádělo v muzikálové verzi Sedm hříchů. Na pódiu se představili kromě členů folklorního souboru Haná a Cholinka také břišní tanečnice Isanda oriental dance či plivač ohně Ondřej Kubík. Projekt svedl dohromady různé hudebníky – kromě Pohody5 také lidi ze skupin Forum, Primáš, Tož Tak, Šediváci, Spocená uklízečka, Silent Voice, Tchoři, Notorest, Třetí dáma a Bústr.

Celé představení, které se podařilo zrealizovat díky umělecké agentuře Ageum, bylo určené pro jedno jediné předvedení. „Já ale věřím, že dnes uvidíme premiéru, ne však derniéru,“ vyjádřil naději před začátkem muzikálu Přidal. Muzikál ukončil dvoudenní folklorní festival V zámku a podzámčí.