Horní náměstí získalo před sedmi lety titul „nejkrásnější moravské náměstí“ a filmaři hodlají využít jako kulisy jeho podloubí. Lidé v Přerově se musejí připravit na krátkodobé omezení.

Filmaři zavítají do Přerova v pátek 10. a v sobotu 11. listopadu. První den se začne místo natáčení připravovat, v sobotu padnou první klapky nového filmu. Právě v podloubí má pobývat jeden z hlavních představitelů filmu - mladík Lukáš, který se vypravil do světa hledat štěstí a lásku.

Lokační manažer filmové produkce Antonín Pražský přijel do Přerova, aby seznámil primátora města s nutnými omezeními v historické části. Na schůzce si dojednali také formu spolupráce.

Přeparkujte auta

„Dohodli jsme se, že oslovíme dopisem majitele nemovitostí z Horního náměstí a požádáme je, aby nejpozději v pátek 10. listopadu večer přeparkovali auta na vyhrazené místo. Prosíme o shovívavost také obchodníky a svatebčany, protože víme, že se tu na svatého Martina konají hned tři svatby,“ řekl Antonín Pražský.

Svatebčané se v sobotu na Horní náměstí dostanou a parkovací místa před matrikou pro ně zůstanou zachována. S plynulým průjezdem ale může být problém. Na náměstí budou také demontovány svislé dopravní značky a vodorovné pokryje na dobu nezbytně nutnou tmavá, dobře smývatelná barva.

Hledá se kompars

Castingová firma CINE-JESSY už zahájila jménem produkce a filmového projektu Perinbaba 2 nábor žen, mužů a dětí, kteří budou ve filmu účinkovat jako kompars. Po Přerově jsou už vylepené plakáty s požadavky.

Filmaři hledají do komparsu štíhlé ženy a muže ve věku od 18 do 50 let, dívky a chlapce od 6 do 12 let, muže a ženy starší 70 let - a v hledáčku je i jeden muž, který má zkušenosti s prodejem cukrové vaty.

Kultovní filmová pohádka režiséra Juraje Jakubiska „Perinbaba“, zpracovaná na motivy pohádky Paní Zima od bratří Grimmů, byla natočena v roce 1985. Perinbaba 2 právě nyní vzniká a natáčí se na několika místech Čech, Moravy a Slovenska.