Slavnosti započnou v sobotu v devět hodin ráno turnajem v malé kopané na fotbalovém hřišti. Poté následuje již šestý ročník mikroregionálních střeleb na střelnici.

„Je to už tradiční věc. Střelby se pravidelně účastní dvanáct až čtrnáct vesnic v rámci mikroregionu," uvedl starosta obce Jaroslav Hradílek. V sedmnáct hodin začne hasičská diskotéka a od osmi večer se můžete těšit na tradiční hodovou zábavu, na níž živě vystoupí skupina negativ.

V neděli se budou v Domaželicích konat jezdecké a vozatajské soutěže.

„Koně zde budou nejen pro milovníky jezdectví, ale také pro děti, které se mohou na menších konících povozit," řekl starosta. V půl jedenácté se v kostele sv. Jakuba odehraje slavnostní mše svatá. „Na mši přijede přerovský děkan Pavel Hofírek, což je pro tak malou vesnici velká událost," sdělil Jaroslav Hradílek.

Kromě klasických hodů se veřejnost může v sobotu mezi desátou a třetí hodinou přijít podívat na představení dětí, které celý týden na workshopu s lektory zkoušely zpěv, herectví či tanec. „Je to možnost ukázat, co se děti za ten týden pod vedením lektorů naučily," uzavřel starosta. (ds)