Nový autobusový záliv je těsně před dokončením

Lidé dnes mohou přecházet přes frekventovanou cestu jen na dvou místech - jeden přechod pro chodce je u spořitelny, další až u gymnázia. Dělí je ale od sebe asi tři sta metrů. Po rozšíření silnice byl bez náhrady zrušen jak přechod u samoobsluhy naproti pasáži, tak u prodejny pekárny Racek. Chodci tak často ve snaze zkrátit si cestu doslova hazardují se životem.

„Čekali jsme, až se tato komunikace, která dříve patřila Ředitelství silnic a dálnic, stane majetkem města - což se konečně podařilo,“ vysvětlil přerovský radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Podle něj přibudou už v září na silnici dva nové přechody pro chodce - obnoven bude již zrušený u pekárny a další bude o pár desítek metrů dál.

Ilustrační foto
Srazil v Kojetíně osmiletou dívku a ujel

„Neobnovíme ten původní u samoobsluhy, který vedl k pasáži, ale nový přechod přes cestu vznikne blíže k ulici Dr. Skaláka a gymnáziu,“ upřesnil.

Město chce provést značení co nejdříve, a to s ohledem na bezpečnost. Palackého ulici totiž v tomto úseku přecházejí studenti Vysoké školy logistiky, ale i Obchodní akademie, Gymnázia Jakuba Škody a děti, které se potřebují dostat z centra města na Základní školu B. Němcové.

Na frekventovaném úseku navíc ještě zhoustne doprava po dokončení autobusového zálivu, kvůli němuž platí v Palackého ulici celé léto dopravní omezení a auta tudy projíždějí v jednom směru. Stavba má být dokončena v dohledné době.

„Podle smlouvy o dílo měla být zastávka hotová 19. září, ale předpokládáme, že bude kompletně hotová už koncem příštího týdne. Náklady na její zbudování činí 1 milion 880 tisíc korun,“ přiblížil Miroslav Piekutowski z oddělení investic přerovského magistrátu.

Délka zálivu je jednatřicet metrů a součástí investice je i nový chodník u zastávky, montáž autobusového přístřešku a veřejné osvětlení. Klasický obrubník nahradil pohodlnější kasselský.

„Výhoda spočívá v tom, že může autobus ideálně dojet až k nástupní hraně, což je pohodlnější pro nastupování osob,“ zmínil. Nový záliv nahradí provizorní zastávku u dětského oddělení knihovny, která je o pár desítek metrů dál.