Dožínky 2013 odstartují v pátek 6. září v 17 hodin a na své si během večera přijdou hlavně ti, kteří si budou chtít zavzpomínat na klasické zábavy s legendárními přerovskými kapelami.

„První koncert odehraje skupina Forum, a po ní nastoupí Pirillo s Pavlem Novákem. Chtěl bych, aby patřil první večer klasické taneční zábavě se stánky a pivem," řekl organizátor této akce Jaroslav Urbanec, který v květnu na výstavišti pořádal i Přerovské pivní slavnosti. Na ty zavítalo přes pět tisíc lidí.

Hlavní dožínkový program začne v sobotu 7. září od 10 hodin, kdy vystoupí dechovka Věrovanka.

„Chtěli jsme potěšit starší návštěvníky, takže jsme pro ně připravili koncert jejich oblíbené dechové muziky se speciální cenou vstupenky 80 korun. Kapela si připravila dvouhodinový program, takže to určitě bude stát za to," řekl.

Capuera i Turbo

Sérii odpoledních vystoupení odstartuje ve 13 30 band Bumbrlíci z Pomerančové Zahrady, a po něm zahraje v 15 hodin kapela D. U. B.

„Hlavní hvězdou Dožínek je známá česká skupina Chinaski, na kterou se můžou posluchači těšit v 17 hodin," dodal.

Po skončení koncertu bude primátorem města a zástupci kraje slavnostně předán dožínkový věnec. Program bude pokračovat v 18 30 vystoupením skupiny bojového tance Capuera, a poté podium zabere přerovská kapela Arrhythmia.

Večerní blok odstartuje ve 20 30 oblíbený band Penzistor, a poté se můžou zejména posluchači středního věku těšit na další z hudebních lahůdek – vystoupení skupiny Turbo. V areálu výstaviště nebudou chybět ani stánky s občerstvením a lidé si můžou pochutnat na nejrůznějších vepřových specialitách.