Malí diváci mohli obdivovat každodenní práci policistů, hasičů a vojáků. V bohatém programu vystoupil Sbor dobrovolných hasičů z Lobodic s ukázkou požárního útoku.

Ty pak vystřídala další akce, která v přítomných dětech vyvolala opravdové nadšení. Nad hlavami jim prolétával vrtulník, ze kterého vyskočili dva výsadkáři s padákem a po několika málo minutách stáli oba svorně uprostřed fotbalového hřiště.

„Tak tohle nechápu, jak se může přesně trefit na hřiště,“ znělo hned z několika úst dětí.

Dalším bodem programu byla simulovaná autonehoda, kdy hasiči ve spolupráci s policisty a zdravotníky vyprošťovali zraněného. Pomocí velkých hydraulických nůžek auto do slova a do písmene rozpárali.

Po vyproštění a záchraně přišel další bod programu. Aby celá akce měla ten správný říz, auto zapálil jeden z mladých hasičů a děti mohly vidět opravdovou akci, jak se profesionální hasiči poperou s hořícím autem.

I přes opravdovou nepřízeň počasí program pokračoval a diváci tak dále mohli obdivovat zásah vojáků proti narušiteli, nebo zadržení pachatele ve vozidle.

Nechyběla ani ukázka výcviku psů a záchrany člověka pomocí vrtulníku. Jeden z posledních dnů školy tak žákům tamní základní školy uběhl jako voda a na mnohých z nich bylo vidět překvapení a radost z příjemně prožitého i když deštivého dopoledne.