Ve většině ulic ve městě už září vánoční osvětlení.

„Po přezkoušení funkčnosti ozdob jsme zjistili, že z celkových 273 kusů bylo šedesát procent vadných. Bylo tedy nutné provést jejich opravu a montáž," řekl jednatel technických služeb a radní Václav Zatloukal s tím, že náklady na opravu poničených kusů činily zhruba 85 tisíc korun.

Vánoční strom dorazí do Přerova stejně jako loni z Potštátska.

„Je vysoký osmnáct až dvacet metrů a zdobit ho začneme hned po neděli, tedy 26. listopadu. Během týdne do 2. prosince se už na náměstí objeví také dřevěné stánky," doplnil ředitel technických služeb Radek Koněvalík.

Co vás čeká? 

„Letošní adventní maratón jsme nazvali Vánoce v Přerově 2012. A to proto, že jsme oproti minulým letům značně rozšířili počet koncertních dní, kterých je v prosinci třiadvacet," uvedl ředitel Kulturních a informačních služeb města Přerova Jaroslav Macíček.

Podle něj se během prosince představí publiku více jak čtyřicet skupin a souborů. Po slavnostním rozsvěcení stromu na náměstí se 2. prosince o půl šesté vpodvečer rozzáří také betlém před Galerií města Přerova.

„Až do poloviny měsíce se budeme setkávat v pravidelném rytmu úterý, pátek, neděle a od 14. prosince v podstatě denně, a to až do Silvestra. Začátky všech vystoupení a koncertů jsme stanovili vždy na pátou hodinu odpoledne," upřesnil. Výjimkami jsou podle něj pouze tradiční „štědrodenní" koncert Pavla Nováka, který začne o půl jedenácté dopoledne, příjezd kamionu Coca Cola, jenž dorazí na náměstí 20. prosince v 16 hodin a pak Živý Betlém. Na ten se můžou lidé těšit 23. prosince v 16 hodin.

„Vystoupení na náměstí jsme v drtivé většině pojali jako dvojkoncerty, se snahou udržet diváka a posluchače v dobré náladě co nejdéle. Představí se na nich řada domácích dětských souborů, plejáda přerovských kapel a hostujících skupin," dodal.

Devět revivalových koncertů

Posluchači se můžou těšit také na devět revivalových koncertů.

„Na podiu se objeví revivaly skupin KISS, Smokie či Kabát, zpěváků Eltona Johna, Jiřího Schelingera nebo Petra Nováka. Po loňském úžasném koncertu vystoupí znovu také Bon Scott Memorial Band, tedy AC/DC revival," řekl.

Pro nejmenší návštěvníky je připravena 5. prosince Mikulášská show na náměstí a tradiční Vánoční salon v malém sále Městského domu, který se uskuteční od 16. do 19. prosince.