Jen loni se přišlo do areálu bývalého koupaliště v Citově pobavit na sedm tisíc lidí.

Červencová noc se koná tuto sobotu – 25. července, termín té srpnové připadne na nadcházející víkend – 1. srpna.

„Od roku 2012, kdy jsme tyto akce převzali pod organizační strukturu Diskotéky Citov, se opět těší velké oblibě, a od loňského roku také historicky nejvyšší návštěvnosti za celou dobu pořádání," uvedl jeden z hlavních organizátorů Martin Šefčík.

Hlavním lákadlem jsou jako každoročně myslivecké speciality z domácí kuchyně – pečený divočák, jelení svíčková či delikatesa s tajemným názvem „Býčí láska".

Supervýkonné pěnové dělo

O zábavu se postará kapela Forum a díky spojení s Diskotékou Citov budou ve druhé části areálu také dvě stage v budově a bazénu.

Úspěšná stage alternativní hudby, soutěží a atrakcí, kterou zavedli pořadatelé v roce 2013, letos nabídne velkolepou audiovizuální show.

„Za příznivého počasí nebude chybět ani naše supervýkonné pěnové dělo. Posluchači se mohou těšit i na své oblíbené DJ," řekl.

V areálu se budou pořádat také soutěže o stovky hodnotných cen.

Na hlavní taneční parket se po roce vrací prostějovský DJ Shimmy, kterého na chvíli zaskočí DJ Johny.

„Od nich lidé uslyší hity všech žánrů s tím, že Johny se specializuje na devadesátá léta," řekl.

Letošní novinkou bude zábavný program pro rodiče s dětmi – v době od 17 do 20 hodin, kdy je vstup na akci zdarma, budou moci návštěvníci zhlédnout ukázky dálkově řízených modelů letadel či povozit své děti na poníkovi.

Za příznivého počasí bude i v tuto dobu v provozu pěnové dělo.

Autobusy na akci

Pořadatelé zajistili autobusovou dopravu do více než šedesáti okolních měst a obcí a lidé mohou na akci přijet také vlakem do Brodku u Přerova, odkud je zajištěn svoz zdarma.

Kompletní informace o zajištění autobusové dopravy najdou zájemci na webu Diskotéka Citov.

Pro návštěvníky, kteří se zapojí do soutěží, je připravena spousta zajímavých cen v podobě poukazů a voucherů do podniků v okolí Přerova a Olomouce.

Těšit se mohou i na dárky od sponzorů. Soutěže odstartují už ve 21 hodin a budou probíhat až do skončení akce.

Veškerý zisk z Červencové noci půjde Mysliveckému sdružení Citov, který za tyto peníze nakoupí mimo jiné zvěř do okolních lesů, krmivo či zajistí údržbu historické budovy mlýna, ve které sídlí.