Během benefičního koncertu přerovské skupiny Arrhythmia v evangelickém kostele, jenž se uskutečnil v pátek na podporu aktivačního centra, se vybralo neuvěřitelných 18 tisíc korun.

Pracovníci centra se starají každý den o patnáct klientů ve věku od 19 do 43 let, většinou s kombinovanými vadami a zrakovým postižením.

Problém je ale s financováním – stát totiž snížil loňskou dotaci 604 tisíc korun na pouhých 395 tisíc. Právě to vedlo organizátory k uspořádání benefičního koncertu.

„Nad hudebním složením, které by potěšilo návštěvníky, jsme se dlouho rozmýšleli, a nakonec vybrali skupinu čtyř violoncellistů a jednoho bubeníka, kteří jsou známí svým jedinečným stylem hudby. Oslovili jsme skupinu Arrhythmia a muzikanti bez váhání přijali," přiblížila vedoucí aktivačního centra Petra Bartoníková.

Návštěvníky koncertu čekal téměř dvouhodinový hudební zážitek.

„Překvapením bylo vystoupení Jany Janáčkové, která se v centru učí hrát na klávesy a krásně zpívá. Jana je od narození nevidomá a na vozíku. Za doprovodu violoncell zazpívala píseň od Erica Claptona Tears in heaven, při které ukápla nejedna slza," řekla.

Během přestávky si mohli posluchači zakoupit výrobky z keramiky, drobné šperky či obrázky malované enkaustickou metodou, a tím přispěli na dobrou věc.

„Na koncert zavítalo přes 150 lidí a evangelický kostel byl zaplněný do posledního místečka. Vybralo se přes 18 tisíc korun," dodala Petra Bartoníková, která si pomoci farníků i hudebníků váží.