Provoz ani jízdní řády se však nijak nezmění, jediné na co si cestující budou muset dát pozor, je přesun některých linek na jiná nástupiště.

Omezení v areálu přerovského nádraží začne platit od pondělí čtvrtého července a podle odhadů potrvá zhruba tři týdny až jeden měsíc. Důvodem je propadlá silnice mezi nástupišti.

„U třetího perónu se propadá celá vozovka, na které stávají autobusy. Vzniklou situaci vyřešíme reklamační opravou,“ potvrdil vedoucí střediska SAD v Přerově Tomáš Brada.

Část nádraží tak bude neprůjezdná a lidé si chvíli budou muset zvyknout na drobné změny v místech odjezdů autobusů.

„Všechny linky, které odjíždějí ze stanovišť třináct až devatenáct, budou přesunuty na jiná nástupiště,“ sdělil správce přerovského nádraží Jan Novák. „Linky se nebudou přesouvat samostatně jedna po druhé, ale s číslem označníku jako celek na jiný označník,“ vysvětlil.

Lidé ale v přesunu nevidí příliš velký problém.

„Jezdím autobusem denně do práce už dvacet let, takže jsem na leccos zyvklá, ale nebude to pro mě žádné velké omezení. Jen si budu muset poznačit, odkud mi teď autobus bude jezdit, abych nepobíhala zmateně po nástupištích, to je vše,“ konstatovala jedna z cestujících Alena Rybárová.

Info o přesunu odjezdů:

linky z označníku č. 13 budou přesunuty na č. 20,

č. 14 → č. 22,

č. 15 → č. 21,

č. 16 → č. 9,

č. 17 → č. 23,

č. 18 → č. 25,

č. 19 → č. 12,