Stejně jako v minulých letech byl pro zájemce z Přerova vypraven speciální autobus, který je dovezl až do Troubek. Ples si nenechali ujít místní, ale přilákal i návštěvníky ze širokého okolí.

„Měli jsme obavy, jestli lidé po dvouleté přestávce zase přijdou, ale ty se naštěstí nenaplnily. I když tentokrát přijelo speciálním autobusem z Přerova jen třicet lidí a pamatujeme roky, kdy jich byla téměř stovka,“ řekl František Gregovský z pořádajícího mysliveckého sdružení Mezivodí Troubky.

Myslivecký bál v Troubkách je vyhlášený svou kuchyní a na zvěřinové speciality se u okénka, kde se vydávalo jídlo, stály fronty. „V nabídce je letos kančí řízek z divočáka s bramborovým salátem, ale i pečený divočák se zelím a knedlíkem a chybět nemůže ani oblíbený zvěřinový guláš. Všechno vaří naše manželky a my jim občas se specialitami pomáháme,“ usmál se.

Bývalý hotel Strojař v Přerově
Strojař chce koupit pět zájemců, je mezi nimi i přerovský zastupitel

Zvěřina nechyběla ani v tombole. „Je v ní divočák, ale i muflon, bažanti a zajíci. S drobnou zvěří je to ale letos katastrofa, jestli jsme střelili sedm zajíců, tak je to moc. Bohužel spousta drobné zvěře končí pod koly aut, protože zajíci vybíhají z lesa přes cestu - každý týden je něco sražené,“ poznamenal.

O úvod tradičního bálu se i letos postaralo vystoupení mysliveckých trubačů, které si říká Zátrža - podle prvních písmen obcí, ze kterých členové souboru pocházejí - Zářičí, Troubky a Žalkovice. Stará lovecká hudba provázela myslivecký ples i v minulých letech a vystoupení sklidilo velký aplaus publika. K tanci a poslechu během večera hrála skupina Peter´s music.

Sál kulturního domu měl i tentokrát tradiční výzdobu na stěnách. Obrazy na zdech byly na míru vytvořeny pro Zavadilku, kde se ples původně pořádal, a později se přesunuly do kulturního domu.