Lidé se do továrny vrátili ve středu a provoz firma oficiálně zahájila ve čtvrtek 24. ledna. Informoval o tom mluvčí společnosti Jiří Hořčica.

„Výrobní kapacita nové moderní linky bude během několika následujících týdnů zvýšena na 50 tisíc kusů měsíčně. Při její obsluze je nyní zaměstnáno přibližně 250 lidí a toto číslo ještě poroste,“ řekl mluvčí.

Jak uvedl, společnost Multidisplay podepsala na dodávku monitorů smlouvu s prvním odběratelem. „V současnosti firma jedná s dalšími potenciálními odběrateli svých výrobků a také se zákazníky služeb svého servisního centra, stejně tak jako s potenciálními odběrateli linek na výrobu plastových a kovových komponentů,“ sdělil mluvčí.

Podle jeho slov Multidisplay také investoval do zcela nové laboratoře, která mu umožní monitorovat a zvyšovat kvalitu jeho výrobků.

„Máme tu výhodu, že naši zaměstnanci – bývalí zaměstnanci LG.Philips – mají potřebnou kvalifikaci a zkušenosti,“ říká k tomu Remon L. Vos, generální ředitel společnosti CTP Invest, která je majitelem celého hranického areálu, s tím, že s aktuálním vývojem je spokojen.

„Nájemci nových prostor v areálu CTPark Hranice se staly společnosti Sendio a Etimex, zatímco společnost Jyco se do areálu nastěhuje na jaře letošního roku. Jednání s dalšími potenciálními nájemci probíhají. CTPark Hranice by tak do konce letošního roku mohl zaměstnávat více než tisíc lidí, přičemž většina z nich budou bývalí zaměstnanci společnosti LG.Philips – předchůdce Multidisplay,“ informoval mluvčí Jiří Hořčica.

SOUCISEJÍCÍ ČLÁNEK:

AKTUALIZOVÁNO: Hranická továrna rozjela výrobu

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika