V budově Českého zahrádkářského svazu v Sušicích se moštuje už od poloviny září. Vždy dvakrát týdně sem zájemci přivezou plody z vlastní zahrádky, aby si domů odvezli lahodný mok.

S pětačtyřiceti kilogramy jablek přijel do Sušic i pan Antonín z Dobrčic. „Sezona byla docela špatná, jablka jsou drobná a není jich mnoho," posteskl si.

Lis se u zahrádkářů takřka nezastaví.

„Právě vrcholí sezona, v těchto dnech máme nejvíce napilno. Příští týden už bude zájemců sotva polovina," odhaduje Jiří Januš, který má moštování na starosti.

Do domu zahrádkářů v Sušicích jezdí lidé z celého okolí, otevřeno je vždy v pondělí a ve čtvrtek – a to až do konce října. Cena pro veřejnost je 2,50 korun za litr moštu, pro členy zahrádkářského svazu dvě koruny.

Na plné obrátky jede v těchto dnech také moštárna v podzámčí, kterou provozuje Český zahrádkářský svaz v Tovačově.

„Máme otevřeno vždy ve čtvrtek a sobotu od 14 hodin do 17 hodin. Když je větší množství jablek, je možné se domluvit i mimo tyto dny. V moštárně zpracujeme jakékoliv množství – dvacet, ale i padesát kilogramů. Ze třiceti kilo většinou vyrobíte zhruba deset litrů moštu. Letos si to ale vůbec netroufám odhadovat," řekl Alois Soukup z místního Českého zahrádkářského sva­zu.

Důvodem je vedro a sucho, které panovaly v létě.

Rozdíly v kvalitě

„Rozdíly mezi jednotlivými odrůdami jsou velké. Některá si podržela šťávu, jiná ne. I moje odrůdy, které zalévám, jsou trochu sušší, než obvykle," poznamenal. Podzimní jablka, která nyní sklízejí pěstitelé, ale mají vysoký obsah cukru.

„Letos jsou sice jablka o něco drobnější, ale o to větší mají cukernatost. Sladkost je opravdu velká, normálně má jablíčko tak 11 procent, letos je to 14 až 15. Letní a podzimní odrůdy jsou výhodnější, protože škroby se mění v cukry podle doby zrání," zmínil.

A jak se vyrábí mošt, jenž má blahodárný účinek na lidský organismus?

„Po dobu patnácti minut se zahřívá na 80 stupňů, nebo se ovoce upravuje chemicky. Třetí možností je vinařská metoda," přiblížil.

Protože mošt obsahuje minerály, ale i cukry a sacharidy, má velice dobré účinky na lidské zdraví. „Někdo si dá mošt ve velkém do petek na mrazák a má díky tomu zaručený přísun vitamínů po celý rok," uzavřel.