Přitom o tomto opatření, které má zabránit dalšímu úhynu ptáků, rozhodla už před měsícem Česká inspekce životního prostředí.

Podle krajských úředníků by se však pásky na čiré stěně měly objevit nejpozději do konce října. „Pásky na mostě zatím nejsou, ale firma, která má tuto zakázku realizovat, je tam nejpozději do konce měsíce dodá,“ potvrdil Miroslav Kubín z oddělení investic Krajského úřadu v Olomouci, který byl investorem loni dokončené rekonstrukce mostu.

Na častý úhyn opeřenců, kteří do protihlukové stěny naráželi a následkem toho umírali, už několikrát v minulosti upozorňovali přerovští ornitologové.

Podle nich na mostě uhynula už celá řada druhů ptáků. Výjimkou nebyl ani ohrožený ledňáček říční. Stěna má být podle krajských úředníků po celé výšce i délce oboustranně polepena svislými bílými pruhy o šířce tři centimetry.

Přitom o tomto opatření, které má zabránit dalšímu úhynu ptáků, rozhodla už před měsícem Česká inspekce životního prostředí. Podle krajských úředníků by se však pásky na čiré stěně měly objevit nejpozději do konce října.

„Pásky na mostě zatím nejsou, ale firma, která má tuto zakázku realizovat, je tam nejpozději do konce měsíce dodá,“ potvrdil Miroslav Kubín z oddělení investic Krajského úřadu v Olomouci, který byl investorem loni dokončené rekonstrukce mostu.

Na častý úhyn opeřenců, kteří do protihlukové stěny naráželi a následkem toho umírali, už několikrát v minulosti upozorňovali přerovští ornitologové. Podle nich na mostě uhynula už celá řada druhů ptáků. Výjimkou nebyl ani ohrožený ledňáček říční.

Stěna má být podle krajských úředníků po celé výšce i délce oboustranně polepena svislými bílými pruhy o šířce tři centimetry.