„Předpokládáme, že se na start dostaví na sto závodníků. Pro diváky je připraven i doprovodný program, ve kterém se představí speciální elektronická kola a předváděcí jízdy motokár," uvedl organizátor závodů Antonín Hradílek z radvanického Moped Teamu.

Prezentace všech závodníků se uskuteční ve 12.30 hodin. Ty pak od půl druhé čeká zaváděcí kolo za žlutobílým autem veřejné bezpečnosti z roku 1985.

„Ve 14 hodin se začne závodit a vyhlášení výsledků proběhne po 17. hodině," dodal.

Závod se pojede ve dvou kategoriích. V první se mezi sebou utkají neoficiální stroje bez jakýkoliv omezení, v druhé pak originální stroje sériové výroby dle pravidel seriálu Hrací karty Moped Cup, do něhož se budou započítat konečná umístění.

„Mopedy pojedou patnáct kol na padesátikilometrové trase z Radvanic do Buku a zpět. Závod se pojede za plného provozu a tedy i za platných dopravních pravidel," řekl Antonín Hradílek s tím, že silnice mezi obcemi bude od 13.30 do 17 hodin uzavřena.

Diváci by se měli k místu závodu dostavit ideálně do času jeho začátku, aby se předešlo případným dopravním komplikacím.