Monology Vagíny zazní i v Přerově

Přerov – Dagmar Bláhová, Jitka Asterová a Michaela Sajlerová. Tři herečky, které ve středu 13. dubna zavítají do Městského domu v Přerově s divadelním představením Monology Vagíny. Hru napsala americká dramatička Eva Ensler před dvaceti lety a hned po svém prvním uvedení se stala doslova trhákem, který byl přeložen do více než dvaceti jazyků.

O českou verzi se postarala jedna z představitelek, Dagmar Bláhová, jejíž Intimní divadlo inscenaci uvádí už několik let. A úspěch slaví i na českých jevištích.

Hra se skládá z několika monologů, každý se týká vagíny, ať už se jedná o pohlavní styk, lásku, znásilnění, porod nebo orgasmus. Začátek představení je v 19.30 hodin­. 

Galerie Eso vystaví obrazy dvou výtvarnic

Přerov – Výstavu s názvem Ivana Pavlišová a Libuše Matulová – Obrazy chystá přerovská Galerie Eso, vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 14. dubna v 17 hodin.

Tvorba přerovské výtvarnice Ivany Pavlišové jsou odrazem osobitého vnímání světa, zachycením drobných nuancí a nálad každodenního života, propojením dvou realit s jemným humorem a nadsázkou.

U Libuše Matulové se mohou zájemci těšit na osobitou krajinomalbu a figurativní tvorbu. Obě autorky také vytvořili slavné malované klapky pro zlínský filmový festival. Výstava v přerovské galerii potrvá do 13. května. 

Cestovatelé přiblíží život v Saudské Arábii

Přerov – Na exotické místo, kam se běžně smrtelník nepodívá, láká přednáška ve čtvrtek 14. dubna v přerovském café Base Camp.

Cestovatelé Marie a Petr Kalmanovi povypráví o svém životě v Saudské Arábii, kde strávili rok a půl. Začíná se v 19 hodin, vstupné je dobrovolné.