Pokud se do ní lidé zaregistrují, mohou od prvního dubna dostávat ty nejčerstvější informace z Přerova a jeho místních částí přímo do svých chytrých mobilů nebo e-mailových schránek.

Lidé se mohou do systému registrovat, a to buď přes webovou stránku www.prerov.mobilnirozhlas.cz nebo mobilní aplikaci Zlepšeme Česko.

„Uživatelé budou informováni třeba o blokovém čištění, odstávkách, poruchách, výpadcích energie, ale i uzavírkách silnic či ztracených věcech i zvířatech. Zjistí i výstupy z Rady města, jaký kulturní program je čeká, nebo kam mohou o víkendu vyrazit za zábavou. Každý si může zvolit okruh informací, které ho zajímají,“ přiblížil novinku přerovský primátor Petr Měřínský (ANO).

Občané, kteří se zapojí do Mobilního Rozhlasu, budou mít také jedinečnou možnost poukázat na nepořádek v ulicích města, černé skládky, poškozený veřejný majetek a další věci, které je v ulicích rozčilují.

Stačí, když daný problém vyfotí přes aplikaci Zlepšeme Česko - a snímek se už dostane do rukou těm, kteří se o nápravu postarají.

„Aplikaci už v naší zemi používá přes pět set obcí a měst, včetně hlavního města. Zajímavostí pro Přerovany je i to, že celý systém vymyslel jejich rodák Ondřej Švrček,“ doplnil náměstek primátora Michal Zácha. (ODS).

Až se systém zaběhne, může ho město využít i pro vytváření jednoduchých minireferend a průzkumů, na jejichž základě pak bude možné zapojit do rozhodnutí města i občany a vtáhnout je tak do dění.

Mobilní Rozhlas přijde město v prvním roce na 167 tisíc korun, v dalších letech se bude poplatek pohybovat kolem sto tisíc ročně.