U šesti nezletilých zjistili, že pili alkohol. Nejmladší z nich byla čtrnáctiletá dívka, a nejvíce policisté naměřili nezletilému 1,95 promile alkoholu.

„Krátkodobou dopravně bezpečnostní akci v obci Radslavice v době konání pravidelné středeční diskotéky na místním koupališti zorganizovali policisté na základě požadavku starosty a občanů obce,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Sedláčková. Ti upozorňovali na to, že v průběhu diskotéky a po jejím skončení dochází k narušování nočního klidu, ničení majetku a k podávání alkoholu nezletilým.

V nočních hodinách v Radslavicích zasahovalo devatenáct policistů, kteří celkem zkontrolovali třiašedesát osob a osmatřicet vozidel. „Při kontrole policisté zadrželi jednoho řidiče, u kterého byl prokázán dechovou zkouškou alkohol, a jednoho pachatele trestného činu, který ohrožoval okolí pod vlivem návykové látky,“ informovala policejní mluvčí.

Dále byly zjištěny dva přestupky v dopravě, přičemž jeden byl oznámen správnímu orgánu a druhý byl na místě vyřešen blokovou pokutou ve výši dvě stě korun. Nezletilé návštěvníky diskotéky policisté předali zákonným zástupcům a jejich jednání bylo šetřeno jako přestupek. „O trestný čin se v takovém případě může jednat tehdy, pokud je u mladistvých prokázán alkohol dlouhodobě, nebo ve větší míře,“ upřesnila policejní mluvčí. Jak dodala trestným činem je podávání alkoholických nápojů mladistvým.

Kontroly tohoto typu se budou opakovat jak v restauracích, tak i na zábavách na Přerovsku.

 

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Nezletilých opilých stále přibývá