Ve čtvrtek byl jednou z hlavních hvězd slavnostního otevření Galerie Přerov.

Jeho přítomnost v rodném městě si užívaly jak stovky návštěvníků, tak on sám.

„Jsem moc rád, že jsem tady mohl být. Sice už žiju v Praze, ale jsem Přerovák a Přerovákem zůstanu," řekl na pódiu závěrem svojí show.

Co říkáte na novou nákupní galerii v Přerově?
Jsem rád, že se něco takového v Přerově vůbec otevřelo. Myslím, že to tady chybělo a možná i proto lidé hodně utíkali třeba do Olomouce. Teď už nebudou muset, takže jsem rád a hlavně jsem rád, že mě pozvali jakožto přerovského rodáka.

Jak se vlastně dohodlo, že se tady na slavnostní otevření objevíte?
Taky jsem napřed nevěděl, jak to přišlo. Pak jsem zjistil, že Jarda Šmotek, což je bývalý výborný přerovský atlet – běhal stovku za 10.50, sdílel nějaké moje video. To viděla paní, která to tady celé organizovala a chtěla mě zahrnout do programu. Napsala mi a domluvili jsme se.

Co jste vše divákům předvedl?
Spoustu věcí, zvedali jsme mrtvý tah, loglift, zkoušeli jsme mačkat pružiny, zvedal jsem lidi za pás nad hlavu, nosil je na super yoku (jařmo, pozn. red.), takže v podstatě všechno (směje se).

Vše si vyzkoušeli i lidé s publika, máme v Přerově silné jedince?
Určitě, já to říkám pořád, že na Hané jsou samí siláci. Lidé se zapojovali, zkoušeli si loglift nebo mrtvý tah, bylo to super.

I díky podobným exhibicím máte asi nabitý kalendář, je to tak?
Ano, taky semináře nebo závody jsou každý týden. Už jsme byli nebo budeme v každém větším českém městě. Taky jsme byli v Belfastu nebo Srbsku na exhibici.

Poslední velkou akcí, kterou jste absolvoval, bylo mistrovství světa strongmanů. Jak probíhalo?
Umístil jsem se na děleném čtvrtém místě. S výkonem proto jako správný sportovec spokojen samozřejmě nejsem. Vždy to může být lepší. Něco mi úplně nevyšlo, ale něco jsem zase udělal nad své očekávání. Na předposlední disciplínu jsem nastupoval na děleném druhém a třetím místě, ale Atlasovy kameny jsem pokazil. Každopádně čtvrté místo je pěkný posun, když jsem minulý rok byl devátý. Příští rok teda už zlato (usmívá se).

Co vás čeká v nejbližší době?
Teď v sobotu mě čeká Nejsilnější muž Skotska, 30. října pak mistrovství Evropy v Readingu. Sejde se tam opět světová špička, jsou to většinou Evropané.