Například na Gymnáziu Jakuba Škody rozdali studentům vysvědčení už o týden dříve. Stavební práce probíhají jak v historické budově, tak i přístavbě v Havlíčkově ulici.

„Po kompletní výměně oken v historické budově za nová kastlová se dočká nového vzhledu i fasáda školy. V plánu je rekonstrukce krovů, položení střešní krytiny a výměna všech klempířských prvků,“ přiblížil ředitel gymnázia Jan Raška. Uvnitř objektu bude instalováno zatemnění a zastínění podle potřeb jednotlivých učeben.

Opravy proběhnou ve třech etapách - první dvě budou dokončeny letos v listopadu a třetí pak v květnu příštího roku.

Kromě historické budovy se dočká nového vzhledu i přístavba v Havlíčkově ulici, která projde zateplením, výměnou oken a střechy. V objektu bude instalována rekuperace vzduchu a klimatizace.

„Rekonstrukce historické budovy je hrazena z rozpočtu Olomouckého kraje a na přístavbě se finančně podílí i Státní fond životního prostředí. Jedná se o opravy za 50 milionů korun,“ upřesnil Jan Raška.

Přerovský letní bazén
Koupaliště hlásí slibnou sezonu, problém je ale sehnat plavčíky

Nové sportoviště

Do konce prázdnin by mělo být hotové i nové sportoviště na Základní škole Za mlýnem.

„Práce začaly už v lednu a jedná se o investici za 23 milionů korun,“ shrnula ředitelka Božena Přidalová.

Žáci se po prázdninách dočkají nové atletické dráhy a hřiště s umělým povrchem, ale v plánu jsou i herní prvky pro družinu.

„Vznikne zde i travnaté hřiště s umělým zavlažováním, na které se přivede voda přípojkou ze Strhance,“ dodala.

Moderní sportoviště bude sloužit především žákům, kteří navštěvují fotbalové třídy.

„Po dohodě s místním fotbalovým klubem ho bude využívat mládež k tréninkům. Odpadne tak složité přecházení dětí na opačný konec města,“ shrnula Božena Přidalová s tím, že na hřiště škola čekala dlouhá léta.

Oprav se během léta dočkají i ostatní budovy v Přerově - na ZŠ Svisle kompletně vymění podlahy a nového povrchu se dočká i tělocvična. Výměnu keramických podlah plánují také na ZŠ Velká Dlážka.

Extrémní závod Geroy 2019 v Přerově
VIDEO: Bahno, dráty i elektrošoky! Geroy vyzkoušela tisícovka nadšenců

Akce dešťovka

Dělníci obsadí o prázdninách také Základní školu Trávník, kde je nutné spravit elektrické vedení ve druhém patře.

Zajímavou investici chystá ZŠ Želatovská, která se stane přerovským průkopníkem v akci „dešťovka“.

„Přes prázdniny vybudujeme v areálu retenční nádrž na dešťovou vodu o objemu 59 metrů kubických - a do ní budou svedeny dvě třetiny střech školy. Vodu využijeme na zálivku zelených ploch a snížení prašnosti,“ uvedl ředitel ZŠ Želatovská Přemysl Dvorský.

Vybudování celého systému přijde na 2,5 milionu korun, částkou 2 miliony 125 tisíc přispěje škole Ministerstvo životního prostředí.

Miroslav Dundálek, ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Přerov
Opozice kritizuje změny ve vedení VaK