Hody odstartuje v pátek vystoupení kapely Buty, která má na svém kontě hity jako Nad stádem koní, František či Mám jednu ruku dlouhou. V ten samý den na náměstí TGM vystoupí také přerovská skupina Pirrilo a Láďa Křížek & Kreyson.

Na Horním náměstí se bude v pátek konat vernisáž hodové výstavy s podtitulem Žiji sen, na které návštěvníci uvidí díla španělské umělecké ikony Salvadora Dalího.

„Představíme více jak stovku děl, která jsou pro tuto příležitost shromážděna ze soukromých sbírek českých sběratelů a z Dalího nadací ve Španělsku nebo Francii. Věříme, že tato mimořádná událost přiláká nejen návštěvníky z Přerovska, ale i ze vzdálenějších míst a že se může stát skvělým tipem na prázdninový výlet v rámci celé Moravy,“ zve vedoucí Galerie města Přerova Lada Galová. Výstavu v Přerově osobně zahájí herečka Chantal Poullain.

V sobotu vystoupí Mišík či Langerová

V sobotu bude na náměstí v centru města vyhrávat hudba už od 10 hodin. Na podiu se vystřídají cimbálová muzika Primáš, Academic Jazz Band, Korki, J. A. Kronek & Alband či Protheus.

V 15 hodin vystoupí populární zpěvák Adam Mišík. Tečku za sobotním programem udělá zpěvačka a dvojnásobná zlatá slavice Aneta Langerová.

Neděle: historický jarmark i průvod městěm

V neděli dopoledne se v kostele sv. Vavřince uskuteční slavnostní hodová mše.

Horní náměstí poslední den hodů ožije historickým jarmarkem, k vidění budou také vystoupení několika šermířských skupin.

Nedělní kulturní program zahájí na Masarykově náměstí už dopoledne cimbálová muzika Primáš. Následně náměstím projde historický průvod. K Přerovanů také promluví primátor města Petr Vrána a děkan přerovské farnosti Josef Rosenberg. Hodové veselí zakončí od 18.00 kapela Kameron.

close Svatovavřineské hody Přerov 2024 info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in Svatovavřineské hody Přerov 2024