„Cítím, že doprava je tím největším problémem, který město trápí. Přislíbil jsem vašim zástupcům, že vláda bude během letošního podzimu připravovat jakýsi seznam staveb v oblasti dopravní infrastrukutry, které budou v následujících letech realizovány, pokud budou peníze. Tady bych chtěl zdůraznit ten kondicionál – pokud budou peníze. Jsem připraven učinit vše pro to, aby se mezi priority dostaly i priority Přerova,“ řekl ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Ten zároveň dodal, že neví, jaké budou ekonomické priority v zemi.

„Cítím však, že by ty vaše měly být minimálně velmi vážně diskutovány,“ konstatoval. Ministr v rámci své návštěvy Přerova tentokrát nezavítal na zdejší Okresní soud, ale hodlá tak učinit v nedalekém Prostějově. Přerovský soud navštívil na své návštěvě před dvěma lety.

„Domníváme se, že ministr za nás jako člen vlády může v oblasti dopravy zabojovat. Vidím to jako velice vstřícný krok, protože například ministr dopravy Vít Bárta do Přerova odmítl přijet, ačkoliv to dopředu avizoval. My potřebujeme někoho, kdo by se za nás postavil,“ vyjádřil se k tomu i náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).